»حدیث روز:
فرهنگ و بینش‌ قرآنی باید جامعه اسلامی را فرا بگیرد

فرهنگ و بینش‌ قرآنی باید جامعه اسلامی را فرا بگیرد

نماینده‌ ولی‌فقیه‌ در چهارمحال و بختیاری گفت: فرهنگ و بینش‌ قرآنی‌ باید در دستگاه‌های اجرایی، بازار و خانه‌ها جاری شود و جامعه ما را فرا‌ بگیرد‌.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین‌ محمدعلی‌ نکونام‌ در جلسه شورای هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی استان‌ با بیان اینکه آنگونه که باید در محصر قرآن‌ نبوده‌ایم، اظهار داشت: بعد از انقلاب فرصت‌ها، امکانات‌ و ظرفیت‌های قابل توجهی داشتیم‌ که می‌توانستیم‌ آن‌ها‌ را به کار بگیریم‌ و قرآن‌ را بیشتر معرفی کنیم‌.

وی با بیان اینکه سبک قرآنی باید در جامعه حاکم‌ شود، افزود: در گذشته نگاه جهان‌ اسلام به ایران‌ یک نگاه خاص بود و اعتقاد داشتند که ایران‌ اصلا توجهی به قرآن‌ ندارد و این‌ نقطه سیاهی بود اما به برکت انقلاب اسلامی این‌ نگاه کاملا تغییر کرد و ایران‌ در حال حاضر پیشگام‌‌ در انجام‌ فعالیت‌های قرآنی‌ است‌.

نماینده‌ ولی‌فقیه‌ در چهارمحال و بختیاری بیان‌ کرد: قرآن تنها برای مسابقات و قرائت نیست بلکه باید آن‌ را در زندگی‌هایمان‌ بیاوریم‌ و زمانی حق‌ قرآن ادا می‌شود که قرآن‌ در زندگی‌ها جاری شود‌.

نکونام با بیان اینکه قرآن باید جامعه ما را فرا بگیرد، خاطرنشان‌ کرد: فرهنگ و بینش‌ قرآنی باید در بازار و اقتصاد، خانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی حاکم شود‌.

وی با اشاره به اجرای ویژه‌برنامه‌های عترت‌ و قرآن‌ گفت: باید به بهانه‌های مختلف و برگزاری جشنواره‌ها‌ و برنامه‌های قرآنی‌ افراد را سر سفره‌ قرآن‌ بنشانیم.

نماینده‌ ولی‌فقیه‌ در چهارمحال و بختیاری با اشاره به تدوین‌ سند قرآنی استان تصریح‌ کرد: مبادا‌ این‌ سند مانند‌ اسناد دیگر در بایگانی گرد و خاک بخورد، باید به صورت متمرکز برنامه‌های سند اجرایی شود بنابراین‌ باید کارگروهی‌ برای اجرای برنامه‌های این سند در استان تشکیل شود‌.

نظر بدهید!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس